Dbam o rośliny i zwierzęta

We wtorek 16 marca w grupie maluszków realizowane były pierwsze z siedmiu zajęć z programu Kubusiowi Przyjaciele Natury. Tematem przewodnim tych zajęć była natura - „Dbam o rośliny i zwierzęta”. Dzieci obejrzały film edukacyjny pt.” Dbaj o rośliny i zwierzęta. Dla ziemi trzeba żyć lepiej”, na podstawie którego dowiedziały się co to jest natura i jak możemy o nią dbać. Podczas zadania plastycznego musiały pokolorować elementy natury i nakleić je obok kuli ziemskiej. Najwięcej frajdy sprawiło dzieciom sadzenie fasolek w foliowych torebkach. Będzie to doskonała możliwość do obserwowania wzrostu wszystkich elementów rośliny.
 tekst A.K.