"Skąd się biorą produkty ekologiczne?"

„Biedronki” w marcu 2023 r. realizowały ogólnopolski program edukacyjny „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”. Przedszkolaki chętnie i z dużym zainteresowaniem obejrzały film animowany pt.„Skąd się biorą produkty ekologiczne?”. Dzięki realizacji programu edukacyjnego dzieci dowiedziały się m.in. co oznacza pojęcie „produkt ekologiczny” i jak go rozpoznać. Utrwliły  piramidę zdrowego żywienia i dowiedziały się jakie produkty powinniśmy jeść, a jakich należy unikać, czy też jak ważna jest aktywność fizyczna. W ramach programu przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do sklepu, gdzie starały się wyszukać zdrową żywność po opakowaniu i rozpoznać znaczek EKO. Na koniec wykonały prace plastyczne „Zdrowie na talerzu” i obiecały zjadać dużo owoców i warzyw. „Zobaczymy!!!”