TYDZIEŃ AKTYWNOŚCI RUCHOWEJ

W dniach 3 - 9 kwietnia 2024 r., z okazji przypadającego na 7 kwietnia ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA, wszystkie przedszkolaki obchodziły w swoich grupach TYDZIEŃ AKTYWNOŚCI RUCHOWEJ. Na każdy dzień zaplanowane były inne zajęcia związane ze zdrowiem:
 - Zajęcia ruchowe metodą aktywizującą, nowatorską, np. metodą Labana, Orffa, Sherborne, Kniessów (do wyboru)
 - "Aktywność fizyczna w książkach dla dzieci" – lektura wybranego utworu o tematyce sportowo-zdrowotnej (teatrzyki kamishibai, słuchowiska)
 - Praca plastyczna nt. „Chciałbym być…” (wybranym sportowcem), poprzedzona rozmową, oglądaniem albumów, zdjęć i słuchaniem literatury nt. dyscyplin sportowych)
 - "Bieg po zdrowie" - wspólny bieg dzieci i pracowników przedszkola w parku przy ul. Belzackiej
 - "Sport w tajemniczym ogrodzie" - gry i zabawy ruchowe w ogrodzie przedszkolnym z wykorzystaniem różnych przyborów, np. skakanek, gum do skakania, piłek, hula - hop itp.