Dzień Kobiet w ODA

Z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn, nasze małe kobietki i mali mężczyźni pojechali na warsztaty plastyczne oraz wystawę „Tkaniny i dywany” Joanny Rusin do Ośrodka Działań Artystycznych.  Na miejscu czekała nas niespodzianka: druga wystawa „Siłowe rozwiązania intelektualne” Macieja Albrzykowskiego i Łukasza Głowackiego. Warsztaty to  1,5 godziny zabawy i nauki, której inspiracją były tkaniny i dywany eksponowane na wystawie. Dzieci poprzez możliwość dotykania i obcowania z wielobarwną tkaniną stymulowały wrażliwość i kreatywność oraz wspaniale się bawiły. Biedronki dowiedziały się, co to jest galeria, sztuka, artysta. Układały w zespołach swój własny dywan z filcowych interaktywnych „Pastylek” i trójkątów poznając przy okazji zawód projektanta, artysty. Po tych zajęciach obejrzeliśmy wystawę o „Siłowych rozwiązaniach intelektualnych”. Ta wystawa dotyczyła naszego mózgu a dokładnie emocji, myśli, wyborów, myślenia abstrakcyjnego. Biedronki oglądając ją  miały całkiem trafne przemyślenia. To był bardzo twórczo i interesująco spędzony czas.