Skąd się biorą produkty ekologiczne?

„Biedronki” realizowały ogólnopolski program edukacyjny „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”.  Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem obejrzały film animowany pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”. Poznały wiele produktów ekologicznych i dowiedziały się, skąd się  biorą oraz  dlaczego warto je wybierać. Utrwaliły sobie piramidę zdrowego stylu życia oraz jak przestrzegać zasad higieny. Nauczyły się rozpoznawać zdrową żywność po opakowaniach i rozpoznawać znaczek EKO. Dodatkowo dzieci „wybrały się” do przedszkolnego EKO sklepu, gdzie mogły dokonać ekologicznych zakupów. Na koniec wykonały prace plastyczne „Zdrowie na talerzu”.