Dbamy o przyrodę

22 kwietnia 2021 r. obchodziliśmy Dzień Ziemi. Dzieci obejrzały film edukacyjny pt. „Światowy Dzień Ziemi”, z którego dowiedziały się, co mieszkańcy naszej planety powinni robić, aby wszystkim mieszkańcom Ziemi, żyło się coraz lepiej. Przedszkolaki poznały min. sposoby wykorzystania różnych odpadów; dlatego wszyscy zrobili „ekologiczne instrumenty” z  pojemników po serkach i gumek recepturek (instrument wydawał dźwięki jak gitara). Tego dnia dzieci obdarowały Ziemię prezentem – posadziły w przedszkolnym ogrodzie kilka krzewów i kwiatów. Po południu przedszkolaki wysłuchały bajki pt. „Ziemia”, wykonały pracę plastyczną „Nasza Ziemia”, uczyły się fragmentu wiersza o małych strażnikach przyrody, a także piosenki pt. „Porządkujemy świat”. Wszyscy obiecali, że będą kochać naszą planetę i się o nią troszczyć.