Biedronki u weterynarza

Dnia 24 października 2019 r. dzieci z grupy "Biedronek" udały się na wycieczkę do Przychodni Weterynaryjnej "AMIGO" . Przedszkolaki dokładnie obejrzały tam gabinet  i dowiedziały się na czym polega praca weterynarza. Pan doktor opowiedział o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych, pokazał jak bada się i leczy zwierzęta. Dzielnym pacjentem był królik cioci Edytki - Tysiek. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt, a Pan weterynarz opowiedział do czego one służą. Pan weterynarz podkreślał konieczność mycia rąk  po każdym kontakcie ze zwierzętami. Na koniec wizyty dzieci podziękowały Panu weterynarzowi dając na pamiątkę dyplom.
Po tak ciekawym spotkaniu dzieci z ciociami poszły na pobliską siłownię, gdzie mogły ćwiczyć swoje mięśnie. Przedszkolaki szczęśliwe I pełne wrażeń wróciły do przedszkola, gdzie tam czekał na nich pyszny obiadek☺

Tekst EB zdjęcia EB, AW