"Lampa wulkaniczna" - INNOWACJA PEDAGOGICZNA "Mały naukowiec"

7 czerwca "Biedronki" wzięły udział w doświadczeniu "lampa wulkaniczna" (INNOWACJA PEDAGOGICZNA "Mały naukowiec"), do którego wykorzystano dostępne w każdym domu artykuły: wodę, barwnik spożywczy, olej, pastylkę musującą, latarkę i półlitrową butelkę plastikową. Dzięki połączeniu zabarwionej wody, oleju i tabletki musującej dzieci stworzyły cudne zjawisko. Dowiedziały się przy okazji, że substancje te mają różną gęstość, że olej zawsze wypłynie na wierzch wody, nawet po silnym wstrząśnięciu, że obecne w pastylce musującej węglany wraz z wodą wytwarzają dwutlenek węgla, czyli gaz. I dzięki tym właściwościom można było obserwować ten piękny widok.

Kopiowanie i udostępnianie zdjęć bez pisemnej zgody administratora jest zabronione