Szkółka Zębowa

14 marca 2023 r. wszystkie grupy wzięły udział w warsztatach stomatologicznych "Szkółka zębowa" prowadzonych przez dyplomowaną higienistkę stomatologiczną.
W PROGRAMIE warsztatu pojawiły się podstawowe pojęcia HIGIENY STOMATOLOGICZNEJ: bakterie, próchnica, rodzaje zębów
i ich funkcja, węglowodany z podziałem na cukry sztuczne i naturalne.
Punktem wyjścia do zabaw i rozmów zębowych była Bajka Zębowa przedstawiona w teatrzyku ilustracji kamishibai.
Każdy uczestnik ćwiczył szczotkowanie na specjalnych słonecznych modelach zębowych. Dzieci poznały prawidłowe ruchy podczas nitkowania na specjalnie do tego przygotowanych klockach. Mogły wejść również w rolę dentystów zajmując się swoimi papierowymi pacjentami. Przedszkolaki utrwaliły także wiedzę o produktach spożywczych  zdrowych dla zębów. Dzieci na pamiątkę otrzymały używane przez siebie akcesoria (szczoteczka, lusterko stomatologiczne, kolorowe rękawiczki medyczne, floser, kawałki wełny i dyplom), które przydadzą im się w domu do ponownego odtworzenia zabaw warsztatu.