Zajęcia otwarte w Pszczółkach

3 grudnia 2018 r. w grupie Pszczółek odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami.  Był to bardzo pracowity dzień, bowiem dzieci wraz z opiekunami piekły ciasteczka. Zanim jednak to miało miejsce, wysłuchały bajeczki o toruńskich piernikach. Najpierw odbyły się odpowiednie przygotowania m.in. przedszkolaki zadbały o czystość rączek oraz założyły fartuszki. Dzieci poznały składniki i sposób wykonania ciasta dzięki zabawie ruchowej a także potrzebne przybory kuchenne wraz z zasadami bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. W efekcie blaszki były pełne pierniczków, które zanieśliśmy do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kucharek ciasteczka nabierały koloru piekąc się w piekarniku.
 Tekst E.B., zdjęcia E.B