Wycieczka do skansenu

15 października 2019 r. gr. III pojechała do SKANSENU ZIEMI ŁAZOWSKIEJ  i lasu w miejscowości Łazy Dąbrowa. Dzieci mogły zapoznać się ze sprzętami domowymi, artykułami codziennego użytku z czasów wcześniejszych. Pan Żurek opowiadał ciekawe historie dotyczące życia zwykłych ludzi sprzed wielu lat. Można było dowiedzieć się na przykład jak wyrabiano masło, ser, jak wyglądała kąpiel, pranie, pieczenie chleba itp. Można było dotknąć starego żelazka, lampy lub gęsiego pióra. Potem była zabawa przy melodiach znanych pradziadkom. Gospodarze poczęstowali nas napojami i wskazali drogę do lasu. No a w lesie.... były grzyby. Oddaliśmy się grzybobraniu z takim zapałem, że aż ciężko było wracać do przedszkola. Byliśmy bardzo grzeczni, ciocie były z nas zadowolone, a my z cioć ;) Chętnie pojedziemy tam jeszcze raz!
tekst i zdjęcia A.P.