Mrówki witają wiosnę

Przyjście  nowej  pory  roku – wiosny  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. W naszej grupie przygotowania  do  pożegnania  zimy  i  powitania  wiosny  zaczęły  się  kilka  dni  wcześniej.   Dekoracja zmieniła się z  zimowej  na  wiosenną.  Dzieci przynosiły i podlewały   wiosenne  kwiaty – żonkile , hiacynty i inne . Nie  zabrakło  również  prac  plastycznych,  dotyczących  pierwszych  zwiastunów  wiosny.
Witając nową porę roku,  w  przedszkolu został zorganizowany  „Zielony  Dzień”. Tego dnia każde z dzieci miało na sobie zielony  strój  i  przygotowany  wcześniej element symbolizujący wiosnę np. zielony owoc lub warzywo.  Po umyciu rąk przedszkolaki z grupy „Mrówek” jadły przyniesione przez siebie "witaminki". Następnie obejrzały  prezentację o wiośnie. Dzieci również sadziły żyto w doniczkach oraz uczestniczyły w wielu ciekawych zabawach ruchowych. Był to niesamowity dzień pełen wrażeń, który długo zapamiętamy.