"Biedronki" i "Mrówki" w Kole

Dnia 04.10.2023 r. przedszkolaki z grupy III i IV uczestniczyły w wycieczce do Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole, która posiada status Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt. Głównym celem wycieczki było poznanie lasu i jego mieszkańców. Po leśnej osadzie oprowadzał nas pan leśniczy Paweł Kowalski, który w ciekawy sposób opowiadał o zwierzętach tam mieszkających. Poznaliśmy popularne gatunki zwierząt leśnych oraz ich zwyczaje, a także mogliśmi karmić zwierzęta warzywami, które ze sobą, specjalnie dla nich, przywieźliśmy. Ostatnim punktem wycieczki było spotkanie przy ognisku. Dzieci z wycieczki wróciły bardzo zadowolone. Pogłębiły i poszerzyły swoją wiedzę przyrodniczą oraz mogły spędzić czas na świeżym powietrzu.