F-16 w przedszkolu :)

04 listopada 2021 r. odwiedził nasze przedszkole przedstawiciel 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego z Łasku starszy sierżant Fabian Czerepko.
Głównym zadaniem 32. BLT jest doskonalenie zdolności w przeciwdziałaniu militarnym i nie militarnym zagrożeniom kryzysowym, w tym terroryzmu powietrznego oraz zabezpieczenie szkolenia  eskadry lotniczej,  a także zabezpieczenia działań wojsk sojuszniczych. Jest jedną z najnowocześniejszych jednostek Wojska Polskiego, która stale bierze udział w międzynarodowych ćwiczeniach zarówno w Europie jak i na całym świecie. Baza lotnicza  obsługuje samoloty F-16 Fighting Falcon.
Dzieci podczas spotkania miały możliwość obejrzenia a także, co najważniejsze, przymierzenia kamizelek i hełmów pilotów F-16. Uczyły się sztuki kamuflażu, szybkiego (max 9 s) zakładania maski przeciwgazowej. Poznały sposoby przeżycia żołnierzy, którzy znaleźli się na terenie wroga. Obejrzały filmy przedstawiające fascynujące samoloty  F-16. To było arcyciekawe i bardzo pouczające spotkanie.