Ferie z Miastem Kotów

24 stycznia 2017 r. przedszkolaki z grup: Pszczółek, Biedronek i Mrówek spędziły w UJK.
Odbyły się tam „Ferie z Miastem Kotów”. Spotkanie rozpoczęło się w sali „kociej” edukacji. Tutaj dzieci dowiedziały się między innymi, jak wielu rzeczy potrzebujemy do opieki nad kotkiem. Na  zakończenie niespodzianka – wizyta kotka Mikołaja, który został znaleziony z pękniętym mostkiem i poranionym ogonkiem w Święta Bożego Narodzenia. Obecnie kociak już jest zdrowy, szuka domu i edukuje przedszkolaki. Następnie grupy udały się do sali  warsztatów plastycznych, gdzie wykonały portrety kotów  metodą wydzieranki z kolorowego papieru. Napracowały się mocno ale efekty warte były wysiłku.  Potem przeszły  do sali zabaw na „kocie figle”. Tutaj było malowanie buziek,  otrzymały książeczkę z kolorowankami i balony.  Przedszkolaki wiedzą, że FMK zajmuje się  bezdomnymi, skrzywdzonymi kotami, więc na zajęcia zabrały ze sobą karmę, którą zbierały. Kociaki były bardzo zadowolone a dzieci  szczęśliwe i bogate w wiedzę wróciły do przedszkola.