Impreza sportowa Przedszkoliada

Przedszkolaki na imprezie sportowej "Przedszkoliada"
21 marca w hali "Relaks" przedstawiciele naszego przedszkola z gr. II, III i IV wzięli udział w ogólnopolskim Tour projektu PRZEDSZKOLIADA.  Dzieciaki mogły spotkać się i bawić ze sportowcami z piotrkowskich i bełchatowskich klubów sportowych: Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, Piotrcovia, zapaśnicy z AKS-u oraz koszykarze z UKS-u, a także Skra Bełchatów.  Dzieci mogły pobierać pierwsze „lekcje sportowe” od wyczynowych zawodników. W „maratonie sportowym” zorganizowanych było siedem stacji, pięć sportowych oraz plastyczna i dotycząca zdrowego żywienia. Na sportowych stacjach przedszkolaki ćwiczyły lekką atletykę, piłkę ręczną, piłkę nożną, siatkówkę oraz koszykówkę. W stacji plastycznej rysowały ulubioną dyscyplinę sportową a później częstowały się przygotowanymi przez organizatorów zdrowymi przekąskami.
Nieoceniona okazała się obecność i doping rodziców, dziadków i starszego rodzeństwa. Za udział w tej imprezie dzieci otrzymały pierwsze w życiu medale.
Miejmy nadzieję, że udział w Przedszkoliadzie zaszczepi w przedszkolakach  „sportowego ducha” i  zachęci jeszcze bardziej do aktywnego spędzania wolnego czasu; może dochowamy się w przyszłości  następnych, po Kamilu Majchrzaku,  wybitnych sportowców spośród naszych  wychowanków…