Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada to szczególny dzień, ponieważ jest to rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Nasze przedszkole przyłączyło się do świętowania wspólnie z UNICEF, by uczcić tę wyjątkową datę i pokazać, że prawa dziecka są ważne i dla naszej placówki. Chcieliśmy także okazać solidarność i  wsparcie wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Nasze przedszkolaki ubrały się tego dnia na niebiesko, wysłuchały uważnie swoich praw, obejrzały prezentacje multimedialne, wysłuchały piosenek, wierszy, wykonały prace plastyczne lub kolorowanki oraz przystroiły swoje sale i szatnie. Powstała również gazetka ścienna dla rodziców.