Program Archi - przygody

logonckrgb
Nasze przedszkole, a dokładnie grupa IV Mrówki, od 05 marca 2019 r. uczestniczy w projekcie Archi – przygody.
Jest to program z zakresu edukacji architektonicznej. Podczas realizacji programu zorganizowanych zostanie 10 spotkań w trakcie, których dzieci przybliżą sobie pojęcie architektury, poznają możliwości wykorzystania posiadanych zmysłów do odkrywania najbliższego otoczenia. Poprzez zabawę, doświadczenia i własną pracę twórczą zapoznają się ze "sztuką budowania". Główne założenia programu skupiają się wokół sensorycznego nabywania przez dzieci świadomości przestrzeni, w której się poruszają i którą zamieszkują, kształtowania w dzieciach zrozumienia procesu projektowania i realizacji  budowli oraz docenienie tradycji architektonicznych.
Opieką merytoryczną objęła naszą grupę architekt pani Agata Marszał.
Program został przygotowany i jest realizowany przez Narodowe Centrum Kultury.
Projekt został objęty patronatem: Stowarzyszenia Architektów Polskich, Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej i miesięcznika Architektura-murator.