Mrówki w Gigantach Mocy

26 maja "Mróweczki" pojechały na wycieczkę do PGE "Giganty Mocy" w Bełchatowie. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane wiadomościami przekazywanymi przez panią przewodnik, pomimo że dotyczyły one historii, geologii, paleontologii, fizyki i techniki. Chętnie wykonywały zadania, przeprowadzały doświadczenia, przymierzały stroje górnicze i pozowały do zdjęć. Wyprawa okazała się pouczająca i nikt nie czuł zarówno zmęczenia jak i znudzenia. Na koniec pani przewodnik obdarowała każde dziecko zmywalnym tatuażem. Po wyjściu - na ternie pobliskiego skwerku - zjedliśmy podwieczorek: mega drożdżówki i wodę mineralną. Powrót na niektórych podziałał usypiająco. Wart docenienia był nasz bus - nowoczesny, przestronny, wyposażony w kamery, mikrofon i co najważniejsze w pasy dla każdego pasażera. Podróż była więc niezmiernie przyjemna.