Pierwszy dzień wiosny w "Mrówkach"

Pani Wiosna przywitała nas piękną, słoneczną pogodą. W przedszkolu królował kolor zielony. Wszystkie dzieci oraz ciocie ubrane były w zielone bluzki. Tego dnia "Mrówki" wysłuchały opowiadania pt. "Oznaki wiosny", z którego dowiedziały się o zwyczaju topienia marzanny pierwszego dnia wiosny oraz o pierwszych wiosennych kwiatach. Następnie bawiły się w "rosnące krokusy" i wykonały pracę plastyczną: "Krokusy". Dzieci próbowały również rzeżuchy posianej specjalnie na ten dzień. "Mrówki" uczestniczyły także w pokazie strojów sportowych organizowanym przez ciocię Aldonkę. Na koniec przedszkolaki szukały wiosny w ogrodzie przedszkolnym.

Kopiowanie i udostępnianie zdjęć bez pisemnej zgody administratora jest zabronione.