DZIEŃ KOTA

Piątek 17lutego upłynął wszystkim przedszkolakom pod hasłem „Dzień kota”. "Motylki" wspólnie z rodzicami  przygotowały w domu obrazki i zdjęcia przedstawiające koty, które następnie przyniosły do przedszkola. Powstała z nich wystawa, a potem dzieci wymyślały  swoim bohaterom imiona. Były wśród nich: Wiliam, Mruczuś, Stefan, Mika i inne. Nauczyły się też piosenki o kotku. Na koniec wykonały podobizny kotów.  Prace zamieszczone w holu przedszkola mogą podziwiać rodzice i inne przedszkolaki.
"Pszczółki" i  "Biedronki" upodobniły się do czworonożnych przyjaciół poprzez wymalowane na swoich twarzach piękne noski, wąsy oraz założenie typowych kocich uszu zrobionych z kolorowych bloków. Przedszkolaki  malowały kredkami kotki; oglądały ciekawostki o tych niezwyłych zwierzętach, zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki, jakiej wymagają. Były też wesołe „kocie zabawy” przy znanych piosenkach: „My jesteśmy kotki dwa”, „Wlazł kotek na płotek” itp.
Również "Starszaki" z dużym zainteresowaniem ogladały ilustracje z kotkami z bajek, poznały rasy kotów, dowiedziały się jak dbać o czworonogi. Aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych. Z chęcią opowiadały o swoich kotkach, które mają w domu. Z dużym zaangażowaniem wykonały również pracę plastyczną, która można zobaczyć w szatni.
Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.