Jak segregować odpady?

zajęcia z edukacji ekologicznej
Dnia 12 grudnia 2023 r. odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy "JUKO", którego głównym celem było promowanie proekologicznych działań. Przedszkolaki obejrzały animację o królu Midasie oraz dowiedziały się jak szkodliwy jest plastik dla naszego środowiska, co to jest recykling i jak prawidłowo segregować śmieci. Dzieci poznały, również takich bohaterów jak np. Królowa Plastiku, Pan Butelka, Pan Kalosz, Pani Obierka. Same określały, do którego pojemnika powini trafić przedstawieni bohaterowie. Na koniec spotkania pani z firmy "JUKO" wręczyła wszystkim dzieciom super odblaski. Przedszkolaki ze spotkania wyszły bogatsze o wiedzę na temat segregacji odpadów i teraz już na pewno będą wiedziały do jakiego pojemnika wrzucać niepotrzebne przedmioty lub resztki pokarmów.