Konkurs "Znamy bajki"

W maju w każdej grupie przedszkolnej został przeprowadzony konkurs literacki pt. „Znamy bajki”. Konkurs ten miał na celu rozwijanie zainteresowań literackich, prezentowanie znajomości bajek poznanych w przedszkolu, a także rozwijanie umiejętności pracy w zespole. Za każdym razem rywalizowały ze sobą dwa zespoły: dziewczynki – chłopcy. Dzieci rozwiązywały zagadki słowne, układały puzzle, opowiadały bajkę na podstawie historyjki obrazkowej, dobierały rekwizyty do postaci z bajki, a na koniec bawiły się w Kopciuszka i oddzielały ziarenka fasoli od kaszy. Przedszkolaki wykazały się rewelacyjną znajomością bajek oraz dobrą umiejętnością pracy w zespole. W nagrodę dostały pamiątkowe dyplomy i kolorowanki z ulubionych bajek.