Teatrzyk "Kocmołuszek"

Dnia 13 lutego 2023 r. nasze przedszkole odwiedził Teatr Lalek „Bajka” ze spektaklem pt. „Kocmołuszek”. Celem przedstawienia było promowanie zdrowego odżywiania, higieny własnej i otoczenia. Akcja rozgrywała się w bajkowej scenerii na zamku Księcia Brudasa, który nie dbał o porządek i higienę. W bajce wystąpili: Książę i Księżna Brudasowie, syn Kocmołuszek, córka Anemiczka, Medyk, Służący, Ogrodniczka, Królewna Śnieżka, Brud Czarodziej, Anemia, Mydło, Próchnica, Grzebień, Gąbka i Witaminy. Dzieci miały możliwość przekonania się, jakie konsekwencje wynikają z braku higieny i niezdrowego sposobu odżywiania. Na zakończenie przedszkolaki nagrodziły aktorów gromkimi brawami i uśmiechem.