ABC MAŁEGO KONSUMENTA

„Pszczółki” wspólnie z „Biedronkami” uczestniczyły w projekcie edukacyjnym „ABC małego konsumenta” organizowanym przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.  Podstawowym celem projektu jest uświadomienie dzieciom, że są konsumentami oraz zapoznanie ich z podstawowymi pojęciami konsumenckimi. Nauka odbywała się poprzez zabawę oraz angażowała dziecięcą wyobraźnię i emocje. Dzieci dowiedziały się:
  • kim jest konsument z wykorzystaniem filmu edukacyjnego „Prawo konsumenta - co warto wiedzieć o kupowaniu?”,
  • gdzie robimy zakupy,
  • co to jest paragon i do czego służy,
  • czym jest reklamacja i kiedy możemy z niej skorzystać,
  • jak robić przemyślane zakupy,
Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły między innymi w zajęciach plastycznych - lepienie z plasteliny owoców i warzyw oraz wycieczce do sklepu. Po zakończonym projekcie każdy mały konsument otrzymał dyplom.