Archi - przygody - Modele przestrzenne

Na ostatnich zajęciach w ramach projektu „Archi – przygody” Pszczółki  dowiedziały się, w jakim celu i w jaki sposób wykonuje się makiety, modele. Nasza pani architekt Agata Marszał zaprezentowała nam różne przykłady, wyjaśniając przy okazji, że również zabawki to także modele. Po wstępnej teorii dzieciaczki przystąpiły do zadań praktycznych. W zespołach przejęły rolę projektantów i ustaliły tematy swoich makiet a następnie przystąpiły do ich wykonania. Podczas pracy przedszkolaki ćwiczyły wyobraźnię przestrzenną, poznawały podstawy modelowania, ćwiczyły umiejętności manualne a także umiejętności komunikacyjne - społeczne.
Efekty przeszły oczekiwania „cioć” – wyobraźnia dzieci jest nieograniczona i oby pozostała taka jak najdłużej.

tekst i zdjęcia: B.N.