KLUB MLECZAKA

Dnia 7.12.2023 roku w grupie IV realizowany był temat: ''Mycie zębów z Mleczakiem'' z Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla przedszkolaków - ''KLUB MLECZAKA''.
Dzieci podczas zajęć słuchały opowiadania o Lisicy Karolinie, Krokodylu Aleksandrze i Mleczaku. Dzięki ciekawej historii dowiedziały się, jak prawidłowo szczotkowac zęby, że należy  wymieniać szczoteczkę do zębów co trzy miesiące i dbać szczególnie o zęby mleczne. Dzieci samodzielnie starały się policzyć zęby za pomocą języka oraz dowiedziały się, że każde dziecko ma 20 mleczaków.
Słuchając piosenki ''Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda'' dzieci myły swoje zęby. Podczas zajęć było dużo zabaw, które sprawiły przedszkolakom wiele radości. Na koniec dzieci wykonały drogę szczoteczki z pastą do Mleczaka, pięknie pokolorowały pastę i szczoteczkę oraz wyszukiwały różnic. Aby utrwalić swoje wiadomości dzieci szczotkowały model zębów omawiając dokładnie każdy z etapów. A na zakończenie wspólnie wykonały przestrzenna pracę plastyczną przedstawiającą szczoteczkę do zębów. Najbardziej dzieciom podobało się ćwiczenie z wykorzystaniem mazaków suchościeralnych i dokładne szczotkowanie planszy z uśmiechem.