"Zdrowo jemy z lisicą Karoliną"

W tym tygodniu w grupie III  był zrealizowany ostatni temat programu edukacyjnego KLUB MLECZAKA pt: " Zdrowo jemy z Lisicą Karoliną". Dzieci wysłuchały opowiadania o przygodach Lisicy, która stosuje zasady piramidy żywienia. Dlatego też przypomnieliśmy poszczególne szczeble piramidy. Przedszkolaki zobaczyły na planszy tematycznej ile cukru zawierają niektóre produkty i dowiedziały się, że spożywanie go w nadmiernej ilości prowadzi do próchnicy, otyłości i problemów z koncentracją. 5-latki bawiły się w zabawę "Cukrowa przeszkoda" oraz  słuchając piosenki  "Myję zęby" wykonywały ćwiczenia pokazywane przez ciocię. Na koniec zajęć wykonały kartę pracy - piramidę żywienia.