Klub Mleczaka

Nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków pt. "Klub Mleczka". Celem programu jest propagowanie dbania o higienę jamy ustnej, profilaktykę zębów oraz zdrowe odżywianie. Dnia 14.12.2023 r. w najmłodszej grupie odbyły się zajęcia pt. " Mycie zębów z Mleczakiem". Dzieci podczas zajęć dowiedziały się na czym polega higiena jamy ustnej, jak należy dbać o zęby, jakie przybory są potrzebne do mycia zębów. Każde dziecko mogło również na specjalnym modelu jamy ustnej wyszorować brudne zęby, co sprawiło im wiele radości. Na koniec najmłodsi wykonali prace plastyczną przedstawiającą kubek, szczoteczkę i pastę.